Institut za klasične jezike i antičku civilizaciju Latina et Graeca povodom 50 godina časopisa Latina et Graeca u suradnji s Odsjekom za klasičnu filologiju, Odsjekom za arheologiju i Odsjekom za povijest Filozofskoga fakulteta u Zagrebu organizira znanstveni kolokvij pod nazivom “Novi dijalozi s antikom”.

ZNANSTVENI KOLOKVIJ BIT ĆE ODRŽAN 20. LISTOPADA 2023. OD 10 – 14 SATI U KONFERENCIJSKOJ DVORANI KNJIŽNICE.

Tom prigodom bit će postavljena i prigodna izložba povodom 50 godina časopisa Latina et Graeca u auli Knjižnice. Izložba će biti postavljena od 20. – 27. listopada 2023., autori izložbe su Tomislav Mokrović i Željka Salopek.

Želja nam je održavanjem kolokvija zainteresiranoj javnosti pružiti uvid u to što se na znanstvenom i obrazovnom planu događalo u posljednjih pedeset godina u strukama koje se bave antikom, a jednako tako uspostaviti i neke nove metode i pristupe kako bismo za antiku zainteresirali i generacije koje tek dolaze.

Kako bi uspostava novih dijaloga bila što uspješnija, sve vas srdačno pozivamo da dođete.

Veselimo se Vašem dolasku!

U prilogu pronađite poveznicu na program događanja: