Knjižnica Filozofskog fakulteta počet će obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige 2022. predavanjem dr. sc. Lane Molvarec naziva Što je čitanje i kako suvremena znanost o književnosti pristupa čitanju?

“Korisnost beskorisnog” (N. Ordine) odupire se pogledu na korisnost kroz logiku profita te će se, u skladu s Ordineovom sintagmom, čitanje promatrati kroz humanističku korisnost koja pridonosi kulturnom i duhovnom razvoju pojedinca. Kako adolescentska književnost pridonosi kulturnom i duhovnom razvoju mladih čitatelja?
Pokušat će se odgovoriti na to pitanje kroz prikaz ključnih problema koja otvaraju brojna djela adolescentske književnosti: (ne)znanje,
(ne)sigurnost, odgoj, razvoj, autoritet, identitet. Kako čitati adolescentsku književnost? Je li adolescentska književnost “jednostavna”?

Ovo je prvo u nizu tematskih predavanja koje će se održati u SRIJEDU 26. listopada 2022. od 17-18 sati u Konferencijskoj dvorani na 2. katu Knjižnice.

Predavanje je otvorenog tipa, svi ste dobrodošli!

Vaša Knjižnica FF-a