U nastavku obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, donosimo vam interaktivno predavanje dr. sc. Anite Peti-Stantić naziva Čitanje i čituckanje: zanovijetanje iz zamke.

U interaktivnom predavanju će biti govora o tome na koji se način čitanjem razvija ljudski mozak, ali i o tome koje su svrhe čitanja
danas. Primarno će biti govora o razlici između površinskog i dubinskog čitanja te o širini i dubini vokabulara kojie su prediktor čitateljske sposobnosti, ali i uspješnosti u sporazumijevanju općenito. Posebno će se istaknuti važnost proširivanja i produbljivanja općeg intelektualnog vokabulara te će biti govora o strategijama za postizanje osobnoga napretka tijekom visokog obrazovanja.

Predavanje će se održati u ČETVRTAK 27. listopada 2022. od 9-10 sati u Konferencijskoj dvorani na 2. katu Knjižnice.

Predavanje je otvorenog tipa i svi ste dobrodošli!

Vaša Knjižnica FF-a